close
تبلیغات در اینترنت
گزارشی از این روزهای بازار لپ تاپ
loading...

بررسی تخصصی گوشی های موبایل

گزارشی از این روزهای بازار لپ تاپهر سال با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، به ویژه از نیمه‌دوم بهمن‌ماه، بازار خرید و فروش کالاهای حوزه کامپیوتر و به ویژه لپ‌تاپ و مینی لپ‌تاپ گرم و پررونق مي‌شود.به گفته فعالان بازار،تا سال قبل این برهه زمانی 40 تا 45 روزه، دوران طلایی بازار به شمار مي‌رفت و از آنجا که فعالان بازار هم به قصد ورود کالاهای تازه‌وارد در سال جدید، قصد خالی کردن انبارها و بستن حساب‌های مالی را داشتند، اجناس خود را با تخفیف به فروش مي‌رساندند و به این ترتیب فضای خرید و فروش هم برای خریداران…

گزارشی از این روزهای بازار لپ تاپ


گزارشی از این روزهای بازار لپ تاپ


هر سال با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، به ویژه از نیمه‌دوم بهمن‌ماه، بازار خرید و فروش کالاهای حوزه کامپیوتر و به ویژه لپ‌تاپ و مینی لپ‌تاپ گرم و پررونق مي‌شود.به گفته فعالان بازار،تا سال قبل این برهه زمانی 40 تا 45 روزه، دوران طلایی بازار به شمار مي‌رفت و از آنجا که فعالان بازار هم به قصد ورود کالاهای تازه‌وارد در سال جدید، قصد خالی کردن انبارها و بستن حساب‌های مالی را داشتند، اجناس خود را با تخفیف به فروش مي‌رساندند و به این ترتیب فضای خرید و فروش هم برای خریداران و هم برای فروشندگان مطلوب بود.امسال نیز مانند سال‌هاي قبل با وجود مشکلات ناشی از نوسانات شدید نرخ ارز و کاهش موجودی در بازار، از هفته دوم بهمن‌ماه بازار کامپیوتر که هفته‌ها رنگ رونق را به خود ندیده بود مي‌رفت تا رنگ و بوی جدیدی به خود بگیرد. اما با افزایش مجدد نرخ دلار بازار دوباره به وضعیت سابق بازگشت و اکثر فعالان بازار قیمت‌ها را در حدود 10 درصد گران کردند. شرکت‌های عرضه‌کننده هم نرخ مدل‌های کمیاب را در بازار افزایش داده و اکثرا از ارائه لیست قیمت به خریداران خودداری مي‌کنند.اگر این روزها سری به سایت‌های شرکتی که سابق بر این کالاها را با قیمت فروش معرفی می‌کردند بزنید متوجه خواهید شد اکثر کالاها به طور سفارشی وارد بازار مي‌شوند و از لیست قیمت هم خبری نیست.با همه این اوصاف فعالان بازار و کارشناسان مي‌گویند بازار مشتریان خود را در دو ماه پایانی سال حفظ مي‌کند .بررسی‌هاي روزنامه دنیای‌اقتصاد هم نشان مي‌دهد که با وجود مشکلات موجود در بازار کامپیوتر، اما میزان تقاضا نسبت به ماه‌های قبل افزایش یافته است.کارشناسان بازار مي‌گویند، بی‌اعتمادی به وضعیت بازار و غیر قابل پیش بینی بودن وضعیت نرخ دلار و روند قیمت‌ها باعث شده است تا خریداران ترجیح دهند کالای مورد نظر را ولو با قیمت بالا خریداری کنند تا اینکه در ماه‌های آتی برای خرید دچار مشکل شوند.
پس اگر برای خرید لپ‌تاپ به بازار مراجعه کردید و شاهد ارائه قیمت‌های مختلف و گوناگون برای یک کالا، ایجاد رقابت قیمتی شدید بین کسبه بازار، چند دستگی قیمت و... بودید زیاد تعجب نکنید. چرا که چگینی، یکی از فعالان بازار مي‌گوید، طی مدت اخیر در بازار، کسبه برای به فروش رساندن کالاهای خود قیمت‌ها را کمتر از سایرین اعلام می‌کنند تا به این ترتیب کالاها را به فروش برسانند.با تمام این اوصاف اگر شما هم از دسته افرادی هستید که قصد خرید لپ‌تاپ دارید یا می‌خواهید یک نمونه نونوار را جایگزین لپ‌تاپ قدیمی یا کامپیوتر خانگی خود کنید این گزارش را بخوانید:
تغییر در رده قیمتی لپ‌تاپ
نکته‌ای که ذکر آن در مورد بازار لپ‌تاپ لازم به نظر مي‌رسد این است که این روزها لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت 700 هزار تا یک میلیون تومان در رده ارزان قیمت‌های بازار قرار گرفته‌اند و دیگر خبری از لپ‌تاپ‌هاي 400 یا 500 هزار تومانی نیست. مرتضی نقیون، یکی از فعالان بازار کامپیوتر با بیان این مطلب که رشد قیمت‌ها باعث شده است تا رده‌بندی قیمت‌ها در بازار تغییر کند مي‌گوید، تا پیش از این یعنی حدود شش یا هفت ماه قبل رده قیمتی ارزان قیمت لپ‌تاپ‌هاي 400 تا 600 هزار تومان را شامل مي‌شد، ولی حالا نه تنها از نمونه‌هاي 400 یا 600 هزار تومانی در بازار خبری نیست، بلکه لپ‌تاپ‌هاي ارزان مدل‌هایی با میانگین 700 هزار تومان تا یک میلیون را تشکیل مي‌دهند.
صانعی، یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید این موضوع مي‌گوید، حتی موجودی مینی لپ‌تاپ‌هاي ارزان قیمت هم در بازار به شدت کاهش یافته است و حتی یافتن لپ‌تاپی با قیمت کمتر از یک میلیون تومان هم در بازار مشکل است؛ چرا که فعالان بازار ترجیح می‌دهند نمونه‌هاي گران قیمت را به فروش برسانند تا نمونه‌هاي ارزان پرمخاطب را.

تغییر در رده بندی برندها
این روزها لپ‌تاپ‌هاي برندهایی نظیر acer ،MSI ،ASUS ، HP در رده پرفروش‌هاي بازار هستند و SONY و APPLE که تا پیش از این از محبوب‌هاي بازار بودند، به دلیل افزایش شدید قیمت‌ها چندان مورد استقبال عموم قرار نمی گیرند.همچنین فعالان بازار مي‌گویند، تنوع لپ‌تاپ‌هاي برندهایی نظیر DELL ، LENOVO و... نیز در بازار کاهش یافته است و به همین دلیل در حال حاضر برندهای عرضه کننده لپ‌تاپ‌هاي ارزان قیمت در بازار جزو پرفروش‌ها هستند.

لپ‌تاپ‌هاي پرمخاطب بازار کدامند؟
اینکه مي‌گوییم پرمخاطب و نمی‌گوییم پرفروش علت دارد.تعجب نکنید؛ 
چرا‌که همان طور که گفتیم در حال حاضر لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت 700 هزار تا یک میلیون تومان با استقبال بیشتری نسبت به مدل‌های گران قیمت مواجه هستند و فروشندگان نیز به دلیل کمبود این لپ‌تاپ‌ها و همچنین عدم اعتماد به شرایط بازار تمایل چندانی به فروش این لپ‌تاپ‌ها ندارند.به همین دلیل ما لپ‌تاپ‌هاي پرمخاطب بازار را به عنوان پرفروش مزین نمی‌کنیم. شاید بهتر باشد این لپ‌تاپ‌ها را لپ‌تاپ‌هاي پر مخاطب و کمیاب در بازار بنامیم!

پرمخاطب‌هاي کمیاب 
ACER از برندهایی است که در عرضه لپ‌تاپ‌هاي ارزان به بازار معروف است. از این خانواده مدل Acer Aspire 5250-E302G32 که با قیمتی حدود 700 تا 730 هزار تومان به بازار عرضه شده است، جزو گزینه‌هاي پرمخاطب بازار است.همچنین مدل Acer Aspire 5349-B با قیمت 680 تا 700 هزار تومان از گزینه‌هاي پرمخاطب بازار است.
از خانواده ASUS هم مدل X44H-B با قیمت 800 تا 830 هزار تومان، مدل X44H-A با قیمت 790 تا 830 هزار تومان جزو پرمخاطب‌هاي بازار هستند. X52F هم لپ‌تاپ پرمخاطبی از خانواده ASUS است که قیمت آن حدود 800 تا 840 هزار تومان است. از خانواده HP هم مدل‌های  Pavilion G6-1120 ، Pavilion G6-1104 با قیمت 750 تا 850 هزار تومان جزو پرمخاطب‌هاي بازار به شمار مي‌روند.MSI هم مینی لپ‌تاپ 11 اینچی U270-2 را با قیمت 745 هزار تومان و مدل CR-650 را با قیمت 950 هزار تومان به بازار عرضه کرده است.
از خانواده DELL هم Vostro 1540-C با قیمت 800 تا 830 هزار تومان،مدل Inspiron 5040-A با قیمت 700 تا 740 هزار تومان و مدل Inspiron 5050-B با قیمت 790 تا 840 هزار تومان جزو پرمخاطب‌هاي بازار هستند.
 


منبع: mobile724.com

هیچکس بازديد : 142 چهارشنبه 26 بهمن 1390 زمان : 19:16 نظرات ()
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبليغات
 • فروشگاه اينترنتی
 • لارجر باکس
 • مکمل بدنسازی
 • نظرسنجي
  کدام برند را می پسندید؟

  آگهی فروش گوشی
  سونی اریکسون C902
  کارکرد 2 سال ،یه کم خط و خش داره، سالم،  قیمت 110 هزار تومان .شماره تماس 09371933538

  سونی اریکسون z530
   قیمت 85000 تومان.
  شماره تماس 09383932943

  آگهی فروش گوشی شما در این قسمت به طور رایگان